Logo

 

 

Stravou ke zdraví

Projekt Stravou ke zdraví je financován Evropskou unií prostřednictvím programu Evropský sbor solidarity. Probíhá od listopadu 2021 do dubna 2022.

Cílem projektu je rozšířit povědomí o zdravé a pestré stravě a její důležitosti zdraví obzvláště u Romů. Do projektu je zapojena parta mladých lidí, kteří se rozhodli využít svůj zájem o zdravou stravu k oslovení širší společnosti a zasadit se tak o její zdravější přístup k životu a lepší informovanost. Zároveň je tento projekt příležitostí k rozšíření a osvojení si nových dovedností ohledně realizace projektu, vytváření videí, propagaci, komunikace se třetími stranami apod.

Členové týmu natáčí videa o zdravém a levném vaření. Součástí je také nákup surovin – vybírají se pokud možno lokální suroviny, vyrobené nebo vypěstované v České republice. Z těchto surovin poté uvaří pod dohledem kouče zdravé jídlo. Video následně postprodukčně upraví. V jednom z videích bude vařit specialista na výživu a v jednom videu vystoupí veřejně známá osobnost.

Projekt je zacílen na osvětu a propagaci zdravého životního stylu a trvale udržitelného přístupu především u romské komunity v městě Slaný. Ve Slaném také distribuujeme letáky s informacemi o projektu a na závěr projektu také připravujeme ochutnávku navařeného jídla pro místní komunitu.

 

Časový harmonogram projektu:

Listopad 2021

Zahajovací schůzka a 1. organizační porada, distribuce informačních letáků o projektu a natáčení videa ve Slaném,

2. organizační schůzka

Prosinec 2021

Natáčení videa, 3. organizační schůzka

Leden 2022

Natáčení videa s výživovým poradcem, 4. organizační schůzka

Únor 2022

Natáčení videa s veřejně známou osobností, 5. organizační schůzka

Březen 2022

Natáčení videa, 6. organizační schůzka

Duben 2022

Natáčení videa, distribuce informačních letáků o projektu a rozdávání ochutnávky jídla ve Slaném, závěrečná schůzka a vyhodnocení projektu

 

Videa o vaření je možné shlédnout také na našich sociálních sítích:

Facebook Romodrom
Youtube: Romodrom 
Leták ke stažení

 

Videa ke zhlédnutí:

Stravou ke zdraví 5. díl

Stravou ke zdraví 4. díl

Stravou ke zdraví 3. díl

Stravou ke zdraví 2. díl

Stravou ke zdraví 1. díl