Úvodní strana » Co děláme » Kultura » Stravou ke zdraví

Logo

 

 

Stravou ke zdraví

Projekt Stravou ke zdraví je financován Evropskou unií prostřednictvím programu Evropský sbor solidarity. Probíhá od listopadu 2021 do dubna 2022.

Cílem projektu je rozšířit povědomí o zdravé a pestré stravě a její důležitosti zdraví obzvláště u Romů. Do projektu je zapojena parta mladých lidí, kteří se rozhodli využít svůj zájem o zdravou stravu k oslovení širší společnosti a zasadit se tak o její zdravější přístup k životu a lepší informovanost. Zároveň je tento projekt příležitostí k rozšíření a osvojení si nových dovedností ohledně realizace projektu, vytváření videí, propagaci, komunikace se třetími stranami apod.

Členové týmu natáčí videa o zdravém a levném vaření. Součástí je také nákup surovin – vybírají se pokud možno lokální suroviny, vyrobené nebo vypěstované v České republice. Z těchto surovin poté uvaří pod dohledem kouče zdravé jídlo. Video následně postprodukčně upraví. V jednom z videích bude vařit specialista na výživu a v jednom videu vystoupí veřejně známá osobnost.

Projekt je zacílen na osvětu a propagaci zdravého životního stylu a trvale udržitelného přístupu především u romské komunity v městě Slaný. Ve Slaném také distribuujeme letáky s informacemi o projektu a na závěr projektu také připravujeme ochutnávku navařeného jídla pro místní komunitu.

 

Časový harmonogram projektu:

Listopad 2021

Zahajovací schůzka a 1. organizační porada, distribuce informačních letáků o projektu a natáčení videa ve Slaném,

2. organizační schůzka

Prosinec 2021

Natáčení videa, 3. organizační schůzka

Leden 2022

Natáčení videa s výživovým poradcem, 4. organizační schůzka

Únor 2022

Natáčení videa s veřejně známou osobností, 5. organizační schůzka

Březen 2022

Natáčení videa, 6. organizační schůzka

Duben 2022

Natáčení videa, distribuce informačních letáků o projektu a rozdávání ochutnávky jídla ve Slaném, závěrečná schůzka a vyhodnocení projektu

 

 

Na koho se obrátit:

Mgr. Petra Pípalová, projektová manažerka
Tel.: +420 778 454 121
Email: petrapipalova@romodrom.cz

Videa o vaření je možné shlédnout také na našich sociálních sítích:

Facebook Romodrom
Youtube: Romodrom Music studio
Leták ke stažení