Úvodní strana » Co děláme » Zahraniční a humanitární pomoc » Humanitární pomoc na Ukrajině II.

CzechAid_logo_zakladni_JPG.jpgKomplexní Humanitární pomoc sociálně vyloučeným Romům a Romkám na Ukrajině II.

Projekt byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci humanitární pomoci poskytované do zahraničí.

 

Cíl projektu

  • Zlepšení situace Romů a Romek v sociálně vyloučených romských komunitách na západní Ukrajině - především v oblasti základních lidských potřeb.

 

Komu je projekt určen

  • Projekt je určen sociálně vyloučeným Romům a Romkám na Ukrajině v lokalitách Mukačevo, Perečín, Zaričevo. Obyvatelé v těchto lokalitách často čelí obtížnému přístupu k základním potřebám, jako je dostatek jídla nebo pitná voda.
  • Projekt se zvláště zaměřuje na zvlášť zranitelné skupiny, jako jsou ženy, děti, senioři a handicapovaní.

 

Co projekt nabízí

  • Projekt výše uvedeným nabízí pomoc se zajištěním základních potřeb prostřednictvím pravidelných měsíčních výjezdů s humanitární pomocí. V rámci ní jsou rozdávány balíčky základních potravin pro domácnost včetně doplňků stravy jako jsou vitamíny apod., teplé jídlo prostřednictvím komunitního vaření, dále pak hygienické a školní potřeby.
  • Projekt je provázán s dalšími projekty naší organizace od nadace Chooselove a Cofra Foundation, díky jejichž podpoře v Mukačevu na Ukrajině provozujeme Integrační centrum s naší partnerskou organizací BF Romodrom.

 

Na koho se obrátit:

Radek Wollmann - projektový manažer
Mobil: +420 771 268 889
E-mail: radekwollmann@romodrom.cz

 

Projekt je realizovaný od do 1. 4. 2024 do 31. 12. 2024