Úvodní strana » Co děláme » Zahraniční a humanitární pomoc » Prevence ztráty bydlení u zranitelných uprchlíků z Ukrajiny (IOM)

IOM, USA.jpg

Prevence ztráty bydlení u zranitelných uprchlíků z Ukrajiny

Za podporu děkujeme Mezinárodní organizaci pro migraci (IOM) a vládě Spojených států amerických.

 

Cíl projektu:

  • Cílem projektu je přispět k prevenci a řešení krizí spojených s bydlením.

  • Na základě konceptu Housing First, kdy je bydlení předpokladem pro všechny ostatní formy podpory a integrace, je třeba se zaměřit na zajištění/udržení bydlení pro příjemce projektu.

 

Komu je projekt určen?

  • Projekt je určen pro skupiny osob i jednotlivce, kteří se v důsledku války na Ukrajině zdržují v ČR a jsou ohroženi bezdomovectvím;
  • Zvláště ohrožené skupiny osob, které se dočasně zdržují v ČR v důsledku války na Ukrajině (osoby znevýhodněné etnickou a kulturní příslušností, špatnou ekonomickou situací, nízkou finanční gramotností, jazykovou bariérou a diskriminací);
  • Ohrožené skupiny definované zákonem jako děti do 18 let, studenti, osoby starší 65 let, těhotné ženy, osoby se zdravotním postižením.

 

Co nabízíme?

Podpora bude realizována na dvou úrovních:

  1. Snadno a rychle dostupné konzultace po telefonu, chatu nebo e-mailu (call centrum);
  2. Mobilní tým poskytující přímou osobní pomoc, konzultace, propojení klientů s místními poskytovateli služeb (ubytovatelé, státní správa, nevládní organizace) a případnou finanční podporu z humanitárního fondu.

 

Provozní doba

Každý všední den (Po – pá) od 8:00 – 16:00

 

Bezplatná tel. linka: +420 800 933 339

Email: bydleni@romodrom.cz

 

Projekt je realizován do března 2024.