Úvodní strana » Aktuality » Akce "Lidé lidem" spojila komunitu v Ostravě

Akce "Lidé lidem" spojila komunitu v Ostravě

Screenshot_20240624-160058_Teams.jpg26. června 2024

Dne 20. června 2024 proběhla před ostravskou radnicí úspěšná akce „Lidé lidem“, jejímž cílem bylo spojit komunitu a představit široké veřejnosti různé sociální služby a aktivity, které poskytují podporu a pomoc těm, kteří to potřebují.

Akce se zúčastnili nejen uživatelé sociálních služeb, ale i široká veřejnost. Den byl plný zajímavého programu a krásného počasí, které dodalo celé akci ještě příjemnější atmosféru. Účastníci měli příležitost seznámit se s různými sociálními službami a projekty, které poskytují podporu lidem v nouzi.  Poradenské stánky poskytovaly informace o dostupných službách a konkrétní pomoci, kterou mohou lidé využít.

 

Uživatelé sociálních služeb předvedli skvělé vystoupení v taneční, hudební a divadelní části programu. Vystoupení byla velmi inspirativní a ukázala, jaké schopnosti a dovednosti mohou lidé rozvinout, když dostanou podporu.

Městská policie prezentovala ukázky své práce, včetně bezpečnostních opatření a technik, které využívají při ochraně obyvatel města. Návštěvníci si mohli prohlédnout vybavení a techniku, která je používána k udržení pořádku a bezpečí.

Představení dobrovolnických aktivit přilákalo mnoho zájemců o to, jak se mohou sami zapojit do podpory komunity. Dobrovolníci sdíleli své zkušenosti a povzbuzovali ostatní k účasti na dobrovolnických projektech.

Ukázky canisterapie předvedly, jak mohou terapeutická setkání se psy pozitivně ovlivnit fyzické a psychické zdraví lidí. Tato ukázka vzbudila velký zájem přítomných. Pro děti byly připraveni klauni, kteří se postarali o zábavu, a malování na obličej, které bylo velmi oblíbené. Tyto aktivity přinesly dětem mnoho radosti a úsměvů.

Akce „Lidé lidem“ se vydařila nejen díky bohatému programu, ale i díky nádhernému počasí, které přispělo k pohodové atmosféře. Bylo skvělé vidět tak vysokou účast a zapojení všech zúčastněných. Jsme hrdí, že jsme se mohli zúčastnit události, která podpořila komunitního ducha a zvýšila povědomí o sociálních službách v Ostravě.

Screenshot_20240624-160134_Teams.jpg

(TEXT I FOTO: Linda Radová)