Úvodní strana » Aktuality » Semifinále Miri Giľi

Semifinále Miri Giľi

226424618_1240679949719410_6983646051749290471_n.jpgV neděli 23. 4. 2023 proběhlo v Kulturním domě Krakov semifinále naší pěvecké soutěže Miri Giľi, kterého se zúčastnili talentovaní zpěváci a zpěvačky nejen z České republiky. Všechny velmi překvapil výkon mladé cimbálistky Frídy nebo stále usměvavého Adama, kteří spolu s dalšími 4 soutěžícími postoupili do Velkého finále.

 

Soutěž probíhala od ranních hodin až do pozdního večera a všichni si ji moc užili. V deset hodin ráno se otevřela registrace, která trvala až do poledne. Soutěžící se poté, co se zaregistrovali, odebrali do zázemí, kde se mohli občerstvit, popovídat si a nechat se nalíčit nebo zdokonalit účes. Také se hojně trénovalo, takže se po celém kulturním domě za chvíli rozezvučela hudba a mohli jste nasát příjemnou a uvolněnou atmosféru. Do společného zpěvu se zapojil i moderátor Richard Samko, který se se soutěžícími seznámil ještě před zahájením soutěže v tomto velmi příjemném duchu.

Samotná soutěž začala zhruba v půl druhé. Soutěžící si připravili libovolnou písničku, kterou zazpívali před porotou, která je následně ohodnotila. Na pódiu se vystřídaly všechny věkové kategorie, mohli jste vidět jak děti základních škol, tak účinkující, kteří by jim mohli být rodiči. Účastnit se mohl každý bez rozdílu, rozhodující byl jenom talent a chuť vystoupit.

Někteří si přinesli hudební doprovod na flash diskách, někteří se doprovázeli na vlastní hudební nástroj. Ozývaly se pomalejší i rychlejší písničky, dokonce i operní árie, tudíž bylo opravdu z čeho vybírat a porota stála před nelehkým úkolem - vybrat pět nejlepších.  Šestý semifinalista obdržel divokou kartu od nahrávacího studia Romodrom, a postoupil tak do finále.

Všem zúčastněným patří náš veliký obdiv, víme, že není lehké vystoupit před diváky a zejména před porotou a jsme moc rádi, že do toho všichni šli, i pokud nepostoupili dál. Pro nás jsou vítězi všichni!

Fotky a další informace ze semifinále můžete najít na facebooku a instagramu Miri Giľi, kde se budou v následujících týdnech objevovat i další zajímavé příspěvky jako medailonky všech finalistů i porotců, nejrůznější rozhovory a další a další fotky.

Fotografie ze semifinále si můžete prohlédnout zde: https://eu.zonerama.com/MiriGili/1247638