Úvodní strana » Aktuality » Setkání k MDŽ

Setkání k MDŽ

IMG_0617.jpgDnes, den po mezinárodním dni žen, se v Rescue centru konalo tematické setkání věnované právě tomuto dni. Program připravila spřátelená organizace Slovo 21 a kromě informací o tom, od kdy a proč se MDŽ vůbec slaví, byla na programu různá videa a diskuze vztahující se k svátku žen. A vzhledem k tomu, že účastnicemi setkání jsou romské ženy ukrajinského původu žijící u nás, připomnělo se i to, jak se svátek slaví na Ukrajině a v ČR a poté i jinde ve světě.

Rescue centrum pro ženy je centrum převážně pro ukrajinské ženy romského původu. V centru se konají nejrůznější aktivity – například se každé pondělí a středu pořádají kurzy českého jazyka, úterky jsou vyhrazeny volnočasovým aktivitám jako je třeba malování nebo skládání origami a čtvrtky se kromě výdeje humanitární pomoci konají semináře a setkání pro ženy a zároveň aktivity pro děti. Ženy tedy mohou přijít na seminář a o jejich děti je v tu dobu postaráno. :)

Instagram (1).pngDnešní setkání však bylo specifické nejen tím, že na něj přišel krásný počet 14 žen, ale i tím, že byl tematicky zaměřený na mezinárodní den žen, který se včera slavil různě po světě. Ženy se dozvěděly, od kdy a proč se tento svátek slaví a protože jsou všechny původem z Ukrajiny, připomněly si, jak se svátek slaví u nich doma. Kromě prezentace slečny ze Slova 21, které pro Centrum pro ženy tuto akci uspořádalo, se pouštěla i videa a samotné ženy nezůstaly zticha. 

Přednáška byla v Ukrajinštině, protože většina z žen se česky teprve učí. Věříme, že pro ně byl dnešní program v Centru obohacující, užily si ho a opět se k nám vrátí. :)

9. 3. 2023