Úvodní strana » Aktuality » Studenti gymnázia předali finanční dar Romodromu

Studenti gymnázia předali finanční dar Romodromu

Již na začátku minulého měsíce proběhl benefiční Zatlaswap pro Romodrom, jehož celý výtěžek ze vstupného se studenti gymnázia Na Zatlance rozhodli věnovat právě Romodromu. Štědrý dar předal student Jonáš Snítil Barboře Slavíčkové ze zahraniční sekce Romodromu.

V pátek 5. května v odpoledních hodinách se v prostoru Komunitního prostoru Smíchov odehrál benefiční Zatlaswap pro Romodrom. 

Swap je udržitelnou možností, jak se zbavit nepotřebných, ačkoli funkčních věcí a naopak se obohatit o něco hezkého, pro co již neměl využití někdo jiný. Na Zatlaswapu se vyměňovalo především oblečení. Účastníci akce přinášeli své nepotřebné věci a po zaplacení vstupného si mohli zase vybrat něco z věcí, které přinesl někdo jiný. 

Prosluněné swapovací odpoledne se neslo ve velmi přátelském a poklidném duchu. Za zvuků hudby si mohli účastníci nejen zkoušet a vybírat oblečení, ale také si vychutnat šálek kávy z místní skvělé kavárny. Romodrom přispěl do programu rovněž prezentací svých fotek.

Celý výtěžek ze vstupného se Zatlanka rozhodla věnovat Romodromu. A proč právě nám?

Studenty zlákala myšlenka udělat ze swap marketu benefiční akci a hledali nějakou lokální neziskovou organizaci, kterou by mohli podpořit. Oslovily je aktivity Romodromu, a protože jsme se Zatlankou téměř sousedé, bylo jasno.

Ne všechno si však rozebrali účastníci akce a několik krabic oblečení nám pak studenti předali. Tyto krabice se u nás však dlouho neohřály, jelikož jsme je rovnou odvezli na Ukrajinu, kde pomáháme ve vybraných oblastech. Akce tak získala ještě další rozměr.

Mockrát děkujeme za Zatlance za štědrý finanční dar a Komunitnímu prostoru Smíchov za prostor, v němž se odehrávala celá akce.