Úvodní strana » Aktuality » "Sametová revoluce je příležitost, která trvá." Nikola Taragoš

"Sametová revoluce je příležitost, která trvá." Nikola Taragoš

Při příležitosti oslav 17. listopadu se na Václavském náměstí konal Koncert pro budoucnost, kterého se účastnilo tisíce lidí. Vystoupily desítky umělců a řečníků. Část programu pětihodinové akce pořadatelé věnovali vzpomínce na prvního českého prezidenta Václava Havla, od jehož úmrtí letos uplyne deset let. K davu letos promluvil i náš pan ředitel Nikola Taragoš.

 

Celý projev našeho výkonného ředitele Nikoly Taragoše:
“Dobrý večer, přátelé,
Stálo nám to vůbec za to?
Když se ohlédnu těch 32 let nazpět, tak dnes vnímám Sametovou revoluci jako příležitost, nikoliv však jako příležitost jednorázovou, ale jako příležitost trvalou.
Je to přetrvávající výzva k tomu, abychom se změnili, přestali se navzájem bát a vytvořili společnost založenou na respektu a solidaritě.
Pocit sounáležitosti a změny, který jsme tehdy všichni tak silně prožívali, ve mně rezonuje dodnes. I díky tomu vznikl Romodrom, který si vzal za úkol otevírat dveře a dávat druhé i třetí šance lidem, nad kterými ostatní už třeba zlomili hůl. Dovolte mi při této příležitosti vzpomenout na Václava Havla, který řekl, že porozumět si neznamená přizpůsobit se jedni druhým, ale pochopit navzájem svou identitu. Já bych si přál, aby Romové a majorita našli společnou cestu a dokázali spolupracovat.
A na závěr, samozřejmě, že nám to za to stálo!
Džanas peskero drom.” 
✌️🧡