Úvodní strana » Aktuality
 • První cena za boj proti bezdomovectví

  Bezdomovectví je celosvětový problém, jehož řešení je během na dlouhou trať. Jednou z odpovědí na tuto otázku je program Housing First, který běží již druhým rokem na Karvinsku a je dílem úspěšné spolupráce Romodromu a Nové možnosti, z.ú. Tým Evy Nedomové bojuje proti bezdomovectví a Evropa to ocenila. 21. června přebrala zakladatelka Romodromu Marie Gailová prestižní celoevropské ocenění Ending Homelessness Award. Cena je výsledkem tvrdé práce všech sociálních pracovníků, ale hlavně klientů, kteří jsou do programu zapojeni. Jsme velice rádi, že se nám podařilo potvrdit myšlenku, na které program Housing First stojí tj. pokud má člověk kde bydlet a má zajištěné základní potřeby, potom má čas a energii řešit další své problémy.

 • Poskytování humanitární pomoci

  Romodrom o.p.s. poskytuje pro lidi s trvalým pobytem na Praze 8 a našim klientům v nepříznivé sociální situaci humanitární pomoc, a to formou potravin z potravinové banky, roušek a oblečení. Výdej probíhá každý týden ve středu cca od 13 hod na adrese naší pobočky v Praze - Nekvasilova 625, Praha 8 - Invalidovna. 21. 4. 2020

 • Naše služby poskytujeme i v současné situaci

  OZVĚTE SE NÁM… …když si nevíte rady a potřebujete poradit ohledně: dávek, úřadů, školy a výuky doma, práce, bydlení, dluhů, lékaře, hygieny, nebo karantény. …pokud nemáte prostředky na: nezbytnou komunikaci s lékaři, úřady, rodinou, nebo řešíte domácí výuku dětí a nejste na to vybaveni,… …nebo je třeba: potravinová pomoc, či nemáte zajištěné ochranné prostředky (rouška, desinfekce…).

 • Pardubický kraj - Dluhová poradna a insolvence (osobní bankrot)

  Nabízíme zdarma služby odborného dluhového poradenství v rámci Pardubického kraje. Jsme akreditovanou dluhovou poradnou s oprávněním ke zpracování, přípravě a podání insolvenčního návrhu. Podpoříme vás v orientaci v insolvenčním řízení a v případě, že na insolvenci dosáhnete, zajistíme podání insolvenčního návrhu.

 • Brno - Konzultace s psychologem

  V Brně mají klienti možnost konzultovat s psychologem Její služby jsou, tak jako všechny služby na naší pobočce, poskytovány zdarma a objednací doba ke konzultaci není dlouhá – v řádu několika málo dnů.