Úvodní strana » Aktuality
 • "Sametová revoluce je příležitost, která trvá." Nikola Taragoš

  Při příležitosti oslav 17. listopadu se na Václavském náměstí konal Koncert pro budoucnost, kterého se účastnilo tisíce lidí. Vystoupily desítky umělců a řečníků. Část programu pětihodinové akce pořadatelé věnovali vzpomínce na prvního českého prezidenta Václava Havla, od jehož úmrtí letos uplyne deset let. K davu letos promluvil i náš pan ředitel Nikola Taragoš. Koncert pro budoucnost 2021 #BudoucnostJsmeMy

 • Rozhovor se zakladatelkou Romodromu

  „Musíte pracovat. Všechno jde, když budete chtít a když na tom budete dřít,“ říká zakladatelka Romodromu Marie Gailová v rozhovoru pro časopis Reportér. Celý článek včetně archivních fotografií najdete v aktuálním vydání magazínu, který je právě na stáncích. Autorkou článku je novinářka Barbora Postránecká.

 • Podcast o projektu Housing First

  Projekt Housing First se nejen díky prestižnímu ocenění od organizace FEANTSA dostal do hledáčku českých médií. Jedinečným tento projekt, který se česky překládá jako Bydlení především, dělá hlavně spolupráce Romodromu a jeho partnerské organizace Nová možnost ú.z. Svoji sehranost a schopnost táhnout za jeden provaz dokázaly Eva Nedomová a Jana Volná v nejnovějším článku a podcastu od Aktuálně.cz, který si můžete poslechnout ZDE.

 • 20 let Romodromu ve Žlutých lázních

  15. září oslavil Romodrom své 20. narozeniny a akce to byla opravdu povedená. Do Žlutých lázní dorazilo přes tisíc návštěvníků a program byl věru bohatý. Na pódiu se vystřídaly kapely Pefek Band, Sudetská pečeť, Buty či Bengas. Vystoupil také Felix Slováček, Ferry B. A zlatým hřebem večera bylo vystoupení miláčka publika, zpěváka Jana Bendiga. Hlavní myšlenkou celé akce bylo se nejen pobavit, ale také představit Romodrom lidem, kteří o něm třeba nikdy neslyšeli. Celou akci výborně odmoderovala známá rozhlasová hlasatelka Iveta Demeterová, která mezi jednotlivými vystoupeními seznamovala návštěvníky s možnostmi, které Romodrom nabízí. Děkujeme všem, kteří dorazili a podpořili Romodrom v jeho dvě dekády trvajícím snažení otevírat dveře a dávat příležitosti tam, kde jiní už zlomili hůl. Jdeme naši cestou už 20 let. FOTOGALERIE

 • První cena za boj proti bezdomovectví

  Bezdomovectví je celosvětový problém, jehož řešení je během na dlouhou trať. Jednou z odpovědí na tuto otázku je program Housing First, který běží již druhým rokem na Karvinsku a je dílem úspěšné spolupráce Romodromu a Nové možnosti, z.ú. Tým Evy Nedomové bojuje proti bezdomovectví a Evropa to ocenila. 21. června přebrala zakladatelka Romodromu Marie Gailová prestižní celoevropské ocenění Ending Homelessness Award. Cena je výsledkem tvrdé práce všech sociálních pracovníků, ale hlavně klientů, kteří jsou do programu zapojeni. Jsme velice rádi, že se nám podařilo potvrdit myšlenku, na které program Housing First stojí tj. pokud má člověk kde bydlet a má zajištěné základní potřeby, potom má čas a energii řešit další své problémy.

 • Poskytování humanitární pomoci

  Romodrom o.p.s. poskytuje pro lidi s trvalým pobytem na Praze 8 a našim klientům v nepříznivé sociální situaci humanitární pomoc, a to formou potravin z potravinové banky, roušek a oblečení. Výdej probíhá každý týden ve středu cca od 13 hod na adrese naší pobočky v Praze - Nekvasilova 625, Praha 8 - Invalidovna. 21. 4. 2020

 • Naše služby poskytujeme i v současné situaci

  OZVĚTE SE NÁM… …když si nevíte rady a potřebujete poradit ohledně: dávek, úřadů, školy a výuky doma, práce, bydlení, dluhů, lékaře, hygieny, nebo karantény. …pokud nemáte prostředky na: nezbytnou komunikaci s lékaři, úřady, rodinou, nebo řešíte domácí výuku dětí a nejste na to vybaveni,… …nebo je třeba: potravinová pomoc, či nemáte zajištěné ochranné prostředky (rouška, desinfekce…).

 • Pardubický kraj - Dluhová poradna a insolvence (osobní bankrot)

  Nabízíme zdarma služby odborného dluhového poradenství v rámci Pardubického kraje. Jsme akreditovanou dluhovou poradnou s oprávněním ke zpracování, přípravě a podání insolvenčního návrhu. Podpoříme vás v orientaci v insolvenčním řízení a v případě, že na insolvenci dosáhnete, zajistíme podání insolvenčního návrhu.

 • Brno - Konzultace s psychologem

  V Brně mají klienti možnost konzultovat s psychologem Její služby jsou, tak jako všechny služby na naší pobočce, poskytovány zdarma a objednací doba ke konzultaci není dlouhá – v řádu několika málo dnů.