Úvodní strana » Co děláme » Úspěšně zrealizované projekty » Koordinace a poskytnutí asistence uprchlíkům ve Zlínském kraji (OAMP)

OAMP - Koordinace a poskytnutí asistence uprchlíkům ve Zlínském kraji

 

PoskytovMV ČR.jpgání přímé asistence cizincům na oddělení pobytu cizinců OAMP MV (Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR)

Projekt je financovaný Odborem azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR v rámci dotačního programu „Integrace cizinců 2023“

 

Cílem projektu je prostřednictvím přímé asistence cizincům zajistit poklidný chod centra a hladký a efektivní průběh poskytování podpory ukrajinským uprchlíkům na pracovišti Odboru azylové a migrační politiky ve Zlíně, navzdory tomu, že se očekává jeho vysoká vytíženost.

 

Komu je projekt určen:

Projekt je určen státním příslušníkům třetích zemích legálně pobývajících na území České republiky. Vzhledem k přetrvávající válce na území Ukrajiny se předpokládá, že drtivou většinu budou tvořit uprchlíci z Ukrajiny. Činnost projektu je zúžena na Zlínský kraj.

 

Co projekt nabízí:

V rámci projektu jsou klientům poskytovány služby, které jim umožní projít veškerým procesem žádosti o podporu. Jedná se především o tlumočení, pomoc s českým jazykem, koordinace příchozích a jednotlivých front, poradenství v problematice pomoci a systému cizinecké problematiky, asistence při registraci, vyplňování formulářů a dalších administrativních úkonech. Tyto činnosti realizuje vždy tandem sociálního pracovníka a tlumočníka v provozní době centra. Jejich činnost prospívá hladkému chodu centra Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR ve Zlíně, tím, že poskytuje potřebný servis oběma stranám, tedy uprchlíkům i pracovníkům centra.

 

Na koho se obrátit:

Šárka Šilhanová - projektová manažerka

Telefon: +420 778 474 898

E-mail: sarka.silhanová@romodrom.cz

 

Adéla Lhotová - sociální pracovnice

Telefon: +420 778 443 576

E-mail: adela.lhotova@romodrom.cz
 

Projekt je realizovaný v období od 1. února do 31. prosince 2023