Úvodní strana » Aktuality
 • Projekt UNICEF

  Podpora integrace dětí uprchlíků a jejich rodin v České republice.

 • Nový Youtube kanál Romodrom

  V květnu jsme odstartovali náš nový Youtube kanál Romodrom, kde můžete shlédnout zajímavá videa.

 • Konference v Paříži

  Zúčastnili jsme se mezinárodní konference pořádané francouzským ministerstvem práce - Conférence ministérielle : « Les politiques d’insertion en réponse aux défis de la relance » Ministerial conference: «Inclusion policies to address the challenges of recovery ». Hovořili jsem se zde o práci s Romy, projektech zaměřených na bydlení, zaměstnávání i dětských skupinách.

 • Práce s ukrajinskými Romy

  Od začátku války na Ukrajině jsme poskytli ochrannou náruč bezmála šesti stovkám romských uprchlíků. Pomáháme, kde je potřeba. Od poskytnutí ubytování, vzdělávání dětí, potravinové pomoci, nákupu oblečení, hraček, nádobí i mobilních telefonů. Vzhledem k časté negramotnosti či jazykové bariéře uprchlíků jsme zároveň sloužili jako překladatelé nebo spojka mezi úřady. Výjimkou nebylo ani zajištění lékařské péče. Lidé, kteří přijali naši podporu byli z počátku ve velmi špatném duševním stavu. Díky naší pomocí se postupem času zlepšila nejen jejich psychika, ale také se díky nám lépe adaptovali v novém prostředí.

 • Accomodating minds otevírá dveře důstojnému bydlení

  Od nového roku odstartoval nový projekt, podpořený Evropskou komisí, který se věnuje diskriminaci na trhu s bydlením. Naši klienti se bohužel stále potýkají s předsudky a zažitými stereotypy, když chtějí začít bydlet na lepší adrese. Během dvouleté realizace se budeme zaměřovat na změnu těchto postojů u majitelů bytů i široké veřejnosti, proškolíme naše klienty v tom, aby se uměli na trhu s nemovitostmi lépe orientovat, sebe prezentovat a byli připraveni na to, být dobrými nájemníky.

 • Stravou ke zdraví

  V rámci našeho projektu Stravou ke zdraví jsme tentokrát vařili Kuře na kari alias Chicken Tikka Masala. Do našeho pořadu o levném a zdravém vaření přijala pozvání Iveta Demeterová z Českého rozhlasu.

 • Poskytujeme bydlení

  Od začátku války na Ukrajině dorazilo do Česka už přes 300 tisíc uprchlíků. Mezi nimi také zhruba 600 ukrajinských Romů. Ani oni se neocitli v cizí zemi bez pomoci. Více se dozvíte v reportáži.

 • Pomoc od Skautů

  Boy Scouts of America Troop 963 společně s Velvyslanectvím Spojených států amerických v Česku uspořádali sbírku pro ukrajinské uprchlíky a následně předali nám, abychom jej distribuovali potřebným. A za to jim patří velké díky! Šest aut plných hraček, oblečení, jídla, domácích potřeb i drogerie převzala sama zakladatelka Romodromu paní Marie Gailová.

 • Sbírka na pomoc potřebným

  Kolegyně Kateřina Blochová ze sociální rehabilitace ze Slaného předala humanitární pomoc v Jeseníkách.

 • Stravou ke zdraví

  Máme tu pro vás další díl našeho seriálu o zdravém a levném vaření z projektu Stravou ke zdraví.